Ласкаво просимо на наш сайт. Курси іноземних мов у Львові

м. Львів
вул. Водогінна, 2, каб. 324​

‎+38 067 865 56 98
empower.lviv@gmail.com

Пн. - Сб. 9.00 - 19.00
Нд. - вихідний

Чому так багато студентів приходять на рівнях А1-В1 (базовий- середній), значно менше на В2 і поодиноко С1? Чому люди зупиняються на півдороги?
Давайте подивимось очима студента.

Elementary. Все нове, таке цікаве і складне водночас: інша вимова, написання, прочитання, відмінна від української система мови. Легко даються хіба-що щоденні вирази і слова, які вже десь чув краєм вуха або вони схожі на украінську.

Pre-Intermediate. «Класно! Я вже можу скласти кілька простих речень навіть в минулому часі». На цьому рівні різко збільшується як словниковий запас, так і кількість граматичних структур, які вже знає студент. Він може пояснювати причинно-наслідкові зв’язки (вставляючи because де треба і не треба 😉

Intermediate. “Wow! А це вже не так і складно – побудувати умовні речення”. Вищий пілотаж – пофантазувати іноземною стосовно уявного майбутнього або виразити жалкування щодо минулої події, яку не можна змінити.

А далі? …

А далі, після стрімкого руху вгору по шкалі вдосконалення мови відбувається «застигання» на середньому рівні, – так званий феномен «плато». Якщо пощастить, застигання забере від кількох тижнів до кількох місяців. Проте, давайте я покажу 3 варіанти розвитку подій, коли стадія «плато» минає.

Варіант 1. Людина перестає практикувати іноземну мову, і повільно скочується до рівня А1.

Варіант 2. Людина володіє досягнутим середнім рівнем практично все життя. Вона використовує мову в стандартних ситуаціях закордоном, їздить на «перевірені» курорти, застосовує іноземну у тій самій сфері роботи, маючи вже «заїжджений» словниковий запас. Тобто, не додає собі нових викликів. «Навіщо щось міняти? Я й так знаю англійську. І так зійде».

Варіант 3. Людина прагне самовдосконалення, кидає собі виклик, скидає баласт. І – відривається від землі. Адже вона знає: все найцікавіше, що може трапитись із нею у пригоді під назвою «іноземна мова» насправді знаходиться у другій половині шкали.

І тоді така людина відшліфовує всі ключові компетенції: вимову, усне спілкування, словниковий запас, граматику практично до досконалості. Їй не страшно опинитись в оточенні носіїв мови, будь це турист, митник, професор чи замовник з Америки на 100 тис баксів. Вона не боїться їхати далі, аніж популярні туристичні напрямки, подумує про зміну сфери діяльності або ж, взагалі, відчуває свободу вибирати, в якій країні їй жити та престижно працювати.

А що ж з усього цього нам, викладачам? Особисто мені набагато легше працюється із студентом від рівня В1+. Причина все така ж – ти скидаєш баласт та піднімаєшся зі студентом угору. Коли легко викладачу, тоді він може передати відчуття легкості й студенту. І нашим завданням є показати людям новий світ з новими можливостями.

Сподобалось? Поділіться цією можливістю з друзями, хай вони вам скажуть "Дякую!"